Image could not be loaded

Lapońska wioska i Muminki w Polsce!

Arr, loading...

Naszy własny skrawek Finlandii w Polsce? Tak! To możliwe i takie miejsce już istnieje! Poznajcie lapońską wioskę KALEVALA! Na miejscu czekają na Was renifery, Muminki, przyjazne psiaki husky, fińskie namioty, również takie wiszące w powietrzu i oczywiście sauna.

Z fascynacji i pracy wyrosła nieopodal Karpacza małą Finlandia. Przyroda i krajobraz Karkonoszy przypominają fińskie bezdroża. A w Borowicach pomiędzy norweską Świątynią Wang a Szwedzkimi Skałami powstała właśnie Kalevala.

Nie ma tu All Inclusive i łazienek w pokojach. Na miejscu poznacie inne podejście do saunowania, spędzicie noc w całorocznych namiotach pod Domkiem Muminka, aktywnie i inaczej niż zwykle spędzicie wolny czas. Czeka też tu na Was nowoczesna technologia VR, spacery z huskym, zorganizowane wycieczki po Karkonoszach, rajdy sankami, gry terenowe czy specjalnie przygotowana dla dzieci ścieżka edukacyjna w fińskim stylu.

Na miejscu działa też Szkoła Fińska. W końcu fiński system szkolny uchodzi za najlepszy na świecie! Możecie nawet poczytać reniferom! Czekają na Was 1-dniowe zajęcia edukacyjne dla zorganizowanych grup z użyciem metod fińskich nauczycieli. Przygotowane zostaną książki i gry, google VR 3, drewniane klocki opowiadane przy ich pomocy historie, specjalne skarpety jak w fińskich szkołach (tak tak, będziecie hasać bez butów!), spacery z psami jako nieodłączna część ścieżki edukacyjnej. Będziecie też mogli zwiedzić najmniejszą VR Cafe, będą też zajęcia ze smartfonami :) Dzieciarnia może nawet skorzystać z sauny!

Dolina Muminków to od początku wioski wymarzone miejsce, które zostanie stworzone dla najmłodszych. Cały projekt i makieta Doliny zostanie przedstawiona w najbliższe Mikołajki - 6 grudnia tego roku!

W Mikołajki pojawił się również główny bohater tego dnia - Święty Mikołaj!

Cennik tych wszystkich cudów znajdziecie na stronie Kalevali. W cenie noclegu macie też śniadania. Możecie też zamówić fiński obiad, pogrillować czy posilić się w kawiarni.


SPRAWDŹ TEŻ:

Arr, loading...

O czym myślisz?

Napisz komentarz